Velbloudi bojovali na sedmi frontách

O víkendu si zahrála mužská rezerva doplněná o hráče z A týmu, obě družstva stržů, elévové a poslední zápas sezóny si užily juniorky.

Muži B

FbC Plzeň B - T.J. Sokol Koterov 3:6 (1:3, 1:0, 1:3)

Sestava a branky: Nový - Vilt, Řeřicha, Nový, Šůs, Lukeš, Čížek (21.), Täuber (38.), Slabý, Lavička, Hoferek (6.)

Florbal Sokolov B - FbC Plzeň B 5:2 (0:1, 0:1, 5:0)

Sestava a branky: Nový - Hamrle, Vilt (15.), Řeřicha, Nový (23.), Čížek, Hegner, Täuber, Slabý, Lavička, Hoferek

Turnaj shrnul trenér Aleš Řeřicha:

,,Muži B absolvovali předposlední kolo Regionální ligy ve Šťáhlavech. Oba zápasy jsme odehráli v improvizované sestavě vinou mnoha omluvenek. Do utkání proti lídrovi soutěže Sokolu Koterov dokonce jako útočník nastoupil gólman Lukeš a opora A týmu FbC Plzeň Täuber, který zde byl původně pouze v roli pořadatele, si zahrál hned dvakrát. 

První utkání bylo až do konce vyrovnané. Soupeř však udělal méně chyb a po naší neúspěšné hře bez brankáře v závěru, mohl oslavit vítězství.

Druhý zápas proti Sokolovu byl od začátku opatrný z obou stran. Postupně jsme však převzali iniciativu a připravili si dva góly po pěkných kombinacích. V závěrečné třetině bohužel přišel nepochopitelný kolaps našeho týmu a sokolovští pěti góly překlopili skóre ve svůj prospěch."

Fotogalerie

Starší žáci blue

FbC Plzeň blue - FBŠ Slavia Plzeň 2:9 (0:4, 2:5)

FB Hurrican Karlovy Vary - FbC Plzeň 8:1 (5:1, 3:0)

FbC Plzeň blue - USK Akademik Cheb 4:6 (3:2, 1:4)

Florbalová škola Plzeň bílí - FbC Plzeň blue 9:2 (4:1, 5:1)

Sestava: Smazal - Hrdlička, Hýbner, Papírník, Janovský, Ehm, Hajšman, Brejcha, Nový, Bláha, Sobek, Frečner

Turnaj zhodnotil trenér Jaromír Täuber:

,,Strži blue se bohužel nedokázali s ligovou sezonou rozloučit úspěšně. V posledním turnaji jsme upustili od herních cílů a zaměřili se zejména na rozvoj růstového myšlení. Z tohoto hlediska jsme s turnajem spokojeni, i když bylo vidět, že pro spoustu hráčů byl nový způsob myšlení z počátku obtížný. Poslední trunaj nám také potvrdil progres a rezervy z průběhu celé sezony.

Fotogalerie

Starší žáci white

FbC Plzeň white - TJ Sokol 1.FBC Toužim 2:7 (0:2, 2:5)

FbC Plzeň white - GO - GO Horšovský Týn 4:1 (3:0, 1:1)

FBC Rokycany - FbC Plzeň white 4:1 (2:1, 2:0)

Sestava: Šilhavý - Hlaváč, Friedrich, Svoboda, Řeřicha, Švarc, Šimice V. M., Hanzlíček, Vaniš, Šimice J., Kříž, Budek

Turnaj ohodnotil trenér Aleš Řeřicha:

,,Kluci na posledním turnaji této sezóny předvedli dobrý florbal. Po herní stránce můžeme být tentokrát spokojeni. Hráči dobře kombinovali a připravili si množství šancí. S jejich proměňováním to již byla tradičně zcela jiná písnička. Všichni dobře víme, na čem je třeba do budoucnosti zapracovat.

Všem hráčům bych rád poděkoval za celou sezónu a rodičům za jejich výraznou podporu. Klukům ročníku 2004 přeji dobrý vstup a mnoho úspěchů v kategorie dorostenců."

Fotogalerie

Elévové blue

Turnaj nám zhodnotila trenérka Julie Straková:

,,V sobotu 6. 4. se elévové blue zúčastnili v Klatovech posledního turnaje této sezóny. Odehrali celkem 3 utkání, která zvládli na 100% a ovládli tak celý turnaj. Hráči si turnaj užili a už se nemohou dočkat další sezóny."

Elévové white

Turnaj zhodnotil trenér Michaela Brabec:

,,V neděli 7.4 se další tým elévů zúčastnil turnaje na 28 ZŠ. Byl to poslední turnaj sezóny, pro některé hráče tudíž i poslední turnaj v této kategorii. Kvůli četným nemocem a zraněním se nás nakonec sešlo 5 hráčů a 1 brankář, takže si kluci pořádně zahráli. Po úvodním zaváhání a prohře s Rokycany už přišla série 5 výher a tudíž i 2. místo na turnaji. Kluci si turnaj užili, hodnotí jej kladně a už se těší na letní turnaje a následně i novou sezónu."

Elévové open tým FPB

Turnaj nám popsal trenér Jiří Winter:

,,V neděli nás třetí open tým “Black” odehrál turnaj na 33. ZŠ. Odehráli 6 zápasů a do každého dali maximum. Všichni si turnaj užili a to i rodiče, kteří své potomky podporovali do úplného konce. Na závěr nutno říci, že se děti v průběhu roku ničeho nezalekly a udělaly velký pokrok. Těšíme se na další společné roky."

Juniorky

V sobotu 6. dubna na naše juniorky čekal poslední turnaj 2. ligy juniorek – skupiny 1, konkrétně v nedalekých Rokycanech. Ač liga už měla svého vítěze, naše juniorky měly ještě o co hrát. Los nám přiřadil tým z Chodova a ligu zakončit derby proti městskému rivalu ze Slávie.

TJ Plamen Chodov - FbC Plzeň 2:4 (0:1, 0:3, 2:0)

Zápas slovy trenéra Jana Vokáče:

,,V prvním zápase na nás čekal souboj o 3. příčku v tabulce proti Chodovu. Do zápasu i díky nervozitě vstupujeme velmi vlažně, avšak naše obrana funguje natolik kompaktně, že soupeřky se nedostávájí do větších příležitostí. Je tomu právě naopak, když naše holky hrozí z nebezpečných brejků. Jeden z nich se podařilo proměnit Karolíně Raslové, která nedala soupeřově golmance šanci. To celému týmu dodává energii a náš výkon se začíná zlepšovat. Nutno vystihnout i výkon bravůrně chytající Kristýny Votýpkové, která celému týmu dodává důvěru.

Do druhé části vstupujeme stejně jako skončila ta první, avšak navýšit náskok se nám daří opět z brejku a to hned dvakrát, když se trefuje opět Raslová a prvně v zápase Bernhardtová. Třetinu pak ukončuje neskutečnou kličkou Lucie Straková, která si bravůrně položila golmanku soupeře a poslal náš tým do vedení 4:0.

Do poslední třetiny vstupujeme rozpačitě, když po skákavém balonku soupeřky snižují. Snažíme se hrát v klidu na balonku a kontrolovat hru, bohužel velmi často vytváříme zbytečné chyby. Jednou z ní pak byl podběhnutý balonek, kdy soupeřky opět i s dávkou štěstí snižují. Od této chvíle je vidět florbal nahoru dolů, který se musí líbit divákům, už méně pak trenérům. Do konce zápasu však již branka nepadne a my se tak můžeme radovat z jistoty 3. místa v tabulce."

FBŠ Slavia Plzeň - FbC Plzeň 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

I tento zápas nám vylíčil trenér Jan Vokáč:

,,Po jistotě finálního umístění v tabulce nás čekalo plzeňské derby. Do zápasu vstupujeme velmi aktivně a hrajeme se soupeřem vyrovnaný zápas. Naše snaha pramení v první gól, když se prosazuje Karolína Raslová. I díky brance zápas dostává ještě větší aktivitu. Bohužel nejvíce bejvalé hráčce FbC Elišce Mrázové, která nachází volnou spoluhráčku a stav je tak vyrovnaný.

V další třetině přichází z naší strany útlum a soupeřky nás uzavírají dost často na naší polovině. Snažíme se hrozit aspoň z brejků, ale góly už padají jenom do naší branky, a to hlavně kvůli Elišce Mrázové.

V poslední části už je na našem týmu vidět velká únava, které soupeřky dokážou ještě 2x využít. Nám už se bohužel skorovat nepodaří a tak prohráváme i poslední derby."

Sestava: Votýpková - Straková, Bobková, Raslová, Dvorná, Háková, Šedivá, Mlnáříková, Sladká, Mašková, Bernhardtová

Zde ještě Vokyho celkové hodnocení:

„První zápas proti Chodovu byl vidět hlavně boj, který jsme dokázali naší florbalovostí dotáhnout do výsledného konce. Nutno říct, že nám v tomto zápase vycházeli spíše brejkové situace, ač jsme se snažili o postupný útok. Jako velkou škodu vidím poslední třetinu v tomto zápase, kdy jsme se až často pouštěli do hry nahoru dolů a zápas jsme si tak zkomplikovali sami. Zápas proti Slávii netřeba dlouze komentovat. První třetina z naší strany vypadal dobře, bohužel rozhodla zkušenost soupeřek, které nás opět trestaly z našich nepozorností.

Celkově pak vidím uplynulou sezonu smíšeně. První půlka sezony z naší strany nebyla vůbec dobrá, dostávali jsme laciné góly a darovali jsme soupeřům většinu zápasů zadarmo. Od druhé půlky však přišla vlna zlepšených výkonů, za které se určitě nemusíme stydět. Z toho pramenilo, že jsme nakonec dokázali obsadit celkové třetí místo. Za to holkám chci poděkovat, že sezonu zakončily v dobrém světle.“

 

Plzeňský florbalový klub FBC Plzeň on Facebook

Aktuality


Odpadající tréninky 

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu, jsou zrušeny všechny zápasy, tréninky klubu, florbalové kroužky a třídy. 

Termín Florbal campu 2020

10. - 15.8.2020

Termín Příměstského kempu 2020
6. - 10.7.2020

Klubové značky

         - UNIHOC - ZONE - MCDAVID -

       Katalogy 2019/20 pod obrázky značek.

         

                     

                  Objednávkový formulář

 

Fotogalerie

Hlavní partneři

Florbalový partner

    

Partneři


        

     

      

   

      

   

    

 

Spolupracujeme