Rozhovor se šéftrenérem Václavem Michálkem

Přinášíme Vám rozhovor se šéftrenérem klubu a trenérem mužského Áčka, Václavem Michálkem. Povykládali jsme si o uplynulé první části sezony a také samozřejmě o nadcházejícím play-off, kdy si nás pro čtvrtfinálové boje vybral první tým tabulky.

Základní část byla z pohledu našeho týmu jako na houpačce. V první části sezony jsme byli dokonce na prvním místě tabulky, ale od ledna se nám výsledkově příliš nedařilo. Co bys k tomu mohl říct? Čím myslíš, že byl tento propad způsoben?

První část sezóny se nám opravdu povedla, bylo to zapříčiněno hned několika faktory. Prvním faktorem byl startující elán do hry po letní pauze, dále nám pomohlo lehké podcenění od soupeřů. Dalším faktorem v důležitých utkáních byli hráči, kteří mají u nás střídavé hostování a v neposlední řadě i týmová bojovnost, která se nastartovala na úspěšném turnaji Czech Open. Propad naší formy byl způsoben vánočními svátky, kdy jsme si po úspěšné první části všichni mysleli, že to půjde stejně snadno jako doposud a hodně jsme narazili. Bohužel, nám v novém roce odešel střelecký apetit, kdy jsme byli schopni hrát každý zápas vyrovnaně nebo dokonce přehrávat soupeře, ale nedali jsme více branek než protivník. K tomu se přidala určitá psychická deka. Každopádně jsme se dostávali do původní formy zápas od zápasu a myslím si, že play-off bude pěkným vyústěním.

Po dvou letech, které náš tým strávil v play-down, si zahrajete play-off. V čem vidíš největší rozdíly oproti minulým rokům?

Jestli si dobře pamatuji, tak každý rok jsme hráli na hranici mezi play-off a play-down a bohužel předchozí roky se prohrály důležité zápasy. Letos tomu tak nebylo, hodně nám pomohla úspěšná první část sezóny a určitý morál na konci základní části, kde se lámal chleba. Když to vezmu z druhé strany, tak tým se věkově obměnil a změnil se do určité míry i tréninkový proces.

Jistotu play-off jste získali až po zápase s Wizardy, kdy jste vyhráli 3:4 po nájezdech. Může být fakt, že se o play-off hrálo až do téměř posledního zápasu, výhodou do vyřazovacích bojů?

Myslím si, že ano. Díky nejistotě postupu jsme museli každý zápas hrát na maximum a nemohli jsme vypustit poslední utkání. Doufám, že i z posledního zápasu jsme si něco odnesli a zužitkujeme to ve vyřazovacích bojích.

Do čtvrtfinálových bojů si Vás vybral vítěz základní části, ASK Orka Čelákovice. Jak jsi spokojen s výběrem? Očekával jsi tohoto soupeře?

Začnu od konce, očekával jsem jiného soupeře i díky některým indiciím, které jsem měl. Ale Orka si vybírala první a její volbu jsem nečekal. V první okamžik jsem nebyl vůbec rád, byl jsem spíše zaskočen, ale po přípravě na soupeře si dovolím říct, že jsem rád. Chceme všem ukázat, že vybrat si FbC Plzeň jako první, byla velká chyba.

Liší se v něčem příprava na play-off a na play-down?

Myslím si, že příprava se liší spíše v hlavě všech v týmu. Přeci jenom máme jistotu Národní ligy i pro další rok a nikdo nemusí poslouchat, že je už čas, abychom spadli do nižší ligy atd. První předsezónní cíl jsme splnili, teď se porveme o ten další.

Minulý rok jsi trénoval juniory v KB lize, kde jste si také zahráli vyřazovací boje. Jaké zkušenosti z toho můžeš načerpat do zbytku mužské sezony?

Odpovím známým klišé: Play-off je jiná soutěž a tady se může stát cokoliv. A za těmito slovy si stojím. Teď se tabulka maže a každý tým je na stejné startovní čáře. Co se týká nějakých zkušeností, tak pořád vzpomínám na dvě sezóny starou sérii mezi námi a FBC Ostrava, která byla favoritem soutěže. Jeli jsme do Ostravy spíše na výlet bez dorostenců a nakonec díky týmovosti a dobré práci na hřišti jsme sérii prodloužili a dost překvapili florbalové okolí.

Kdybys měl hledat důvody pro fanouška, aby navštívil zápasy proti Orce, co by to bylo? Na co bys diváky pozval?

Diváky bych primárně chtěl pozvat na florbal. Oba vzájemné zápasy byly vyrovnané a dost florbalové. Věřím, že na hřišti to bude boj o každý kousek, budou tryskat gejzíry emocí, hráči ukáží svoje florbalové umění, já možná dorazím v košili a to všechno bude korunováno postupem do semifinále Národní ligy západ. Byl bych moc rád, aby dorazilo hodně diváků, kteří vytvoří skvělou atmosféru, která celý tým povede za vítězstvím, ať už v zápase nebo v celé sérii.

Děkujeme za rozhovor a držíme palce do další části sezony!

 

Plzeňský florbalový klub FBC Plzeň on Facebook

Aktuality


Odpadající tréninky 

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu, jsou zrušeny všechny zápasy, tréninky klubu, florbalové kroužky a třídy. 

Termín Florbal campu 2020

10. - 15.8.2020

Termín Příměstského kempu 2020
6. - 10.7.2020

Klubové značky

         - UNIHOC - ZONE - MCDAVID -

       Katalogy 2019/20 pod obrázky značek.

         

                     

                  Objednávkový formulář

 

Fotogalerie

Hlavní partneři

Florbalový partner

    

Partneři


        

     

      

   

      

   

    

 

Spolupracujeme