Povedený florbalový víkend

O uplynulém víkendu se velbloudi nezastavili. Pořádali jsme juniorský schoolmatch a výjezdní utkání Superligy. Mužské Áčko po dvou měsících konečně vyhrálo, sice pouze za dva body, ale zajistili si tak důležité play-off. Junioři odehráli svůj poslední zápas sezóny. Oba týmy mladších žáků postoupily do vyšších košů. 

Superliga

V neděli se v plzeňské hale Lokomotiva odehrálo výjezdní utkání florbalové Superligy, které jsme ve spolupráci s partnerským oddílem Tatran Teka Střešovice, který byl zároveň aktérem utkání, pořádali. Soupeřem se pro Tatran stal tým FBC ČPP Ostrava. Pro diváky, kterých přišlo neskutečných 650, byl kromě velice atraktivního a na góly bohatého zápasu připraven také doprovodný program o hodnotné ceny. Hlavním lákadlem byla podepsaná florbalová čepel juniorským mistrem světa, Filipem Langerem. Nezapomnělo se ani na malé florbalisty z mnoha oddílů plzeňského kraje, kteří si během přestávkového programu zahráli zápasy na obou polovinách hřiště. Dále byly pro diváky připraveny podepsané míčky ostatními juniorskými mistry světa působícími v Tatranu, které byly vhozeny mezi fandící diváky. Celý zápas zpříjemňoval maskot T-rex. Po skončení utkání, které padlo ve prospěch Ostravy 4:9, čekala na plzeňské fanoušky také autogramiáda všech zúčastněných hráčů.

Tatran Teka Střešovice – FBC ČPP Ostrava 4:9 (0:2, 1:3, 3:4)

Děkujeme za účast všem divákům, kteří na Lokomotivě udělali výbornou atmosféru! Dále také děkujeme všem pořadatelům, kteří se na utkání podíleli.

Muži A

V neděli naše mužské Áčko odehrálo předposlední zápas základní části Národní ligy. Soupeřem byl pražský tým Wizards DDM Praha 10.

Od první minuty utkání bylo vidět, že oba soupeři nechtějí udělat chybu vedoucí ke gólu soupeře. V první třetině jsme byli střelecky aktivnější, ale do šaten se odcházelo za stavu 1:1. Ve druhé třetině nebyl vidět rozdíl, na florbalovém hřišti probíhaly taktické šachy a čekání na chybu soupeře. Na světelné tabuli přibyl u každého týmu jeden tým a další třetina opět skončila remízou 1:1. Za vyrovnaného stavu 2:2 se šlo do poslední třetiny. Plzeňští byli opět střelecky aktivnější, ale obraz hry byl stejný a nakonec se šlo do prodloužení za stavu 3:3. V prodloužení se týmy střídaly v početních výhodách, ale i ty nepřinesly rozhodující branku. A tak na řadu přišly nájezdy. Po sérii tří nájezdů byl stav opět vyrovnán a muselo se jít do náhle smrti, která vyzněla ve prospěch našeho týmu, a díky nájezdové loterii jsme si připsali velmi důležité 2 body do ligové tabulky. Tyto dva body znamení jistotu účasti v play-off Národní ligy - západ.

Wizards DDM Praha 10 – FbC Plzeň 3:4pn (1:1, 1:1, 1:1)

Sestava a branky: Bezděk – Štejr, Stelzer, Kuneš, Nový, Plachý, Šůs, Buchta, Brabec, Zábran (54.), Vošta (10.), Lapuník (28.), Němeček, Täuber Jaromír, Täuber Lukáš, Winter

Hráč utkání: Jaromír Täuber

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Do zápasu jsme vstoupili plně koncentrovaní a musím pochválit všechny hráče, že celý zápas hráli na maximum a neměli žádný herní výpadek. Zápas byl vyrovnaný a mohlo rozhodnout sebemenší zaváhání. Nakonec rozhodla nájezdová loterie, která je vždy buď a nebo. O víkendu nás čeká poslední zápas základní části, kde chceme potvrdit vzrůstající formu a připravit se na play-off, které je jiná soutěž a vyhrát ho může kdokoliv.“

Fotogalerie

Muži B

Mužská rezerva o víkendu bojovala v Plzni na Slavii.

FbC Plzeň B – T.J. Sokol Koterov 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

FBŠ Slavia Plzeň B – FbC Plzeň B 13:4 (5:2, 2:1, 6:1)

Sestava: Nový – Hamrle, Kinkor, Polák, Čížek, Dvorný, Kubáč, Vadinský, Hegner, Pospíchal, Lavička, Hoferek

Komentář trenéra Jiřího Lavičky: ,,V sobotu jsme odehráli dvě těžká utkání. První zápas byl vyrovnaný a za průběh jsme si možná i bod zasloužili, bohužel soupeř byl silný a závěr utkání si zkušeně pohlídal. Nicméně jsme podali velmi bojovný výkon, jeden z nejlepších v sezoně. Druhý zápas jsme odehráli hned po skončení prvního. Zde byla vidět herní vyspělost soupeře a naše únava. Zápas jsme moc zdramatizovat nedokázali a soupeř kontroloval hru i výsledek."

Junioři A

Juniory tento týden čekaly dva poslední zápasy sezony. Pro obě utkání byl stejný soupeř FBC Došěich Milevsko.

Schoolmatch

V pátek se na Lokomotivě odehrál zápas nejvyšší juniorské ligy - CE soutěže juniorů a to netradičně dopoledne před zraky plzeňských škol a školek v rámci akce Schoomatch. Děti se kromě o góly bohatého zápasu dočkaly také zajímavého doprovodného programu, který si pro ně připravili naši trenéři - například nájezdovou soutěž či židlovanou. Výherci soutěží si odnesli hodnotné ceny, ale ani ostatní účinkující neodešli s prázdnou. Největším překvapením však byla pro děti delegace z našeho partnerského týmu Tatran Střešovice, konkrétně nás poctil svou návštěvou juniorský mistr světa Jonáš Kreysa, dále pak Adam Tlapák, který hostuje také za náš mužský elitní tým a tatranský golman Martin Frühbauer. S dětmi si zahráli zápas, naučili je pár florbalových kliček a předali hodnotné ceny. Největším trhákem však byla následná autogramiáda, kde se na podepsané kartičky tatranských hráčů čekaly fronty.

FbC Plzeň – FBC Došwich Milevsko 7:4 (1:0, 4:4, 2:0)

Sestava a branky: Eret, Urban – Varta (47.), Titl, Tykal, Řeřicha (24.), Šíp, Holeček (21., 36., 52.), Plachý, Denisov (17.), Konopík (30.), Bastl, Hajšman, Winter, Baštýn

Hráč utkání: Tomáš Holeček

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Naši hráči byli na hřišti lepší po celý zápas, bohužel jsme udělali hned několik chyb, které vedly ke gólům v naší síti. V několika situacích nás zachránil brankář Eret, ale jinak jsme odehráli pěkný zápas s aktivní hrou. Myslím si, že dopolední zápas si užili nejen hráči, ale i děti v hledišti.“

Fotogalerie

Druhý zápas proti Milevsku se odehrál v sobotu.

FbC Plzeň – FBC Došwich Milevsko 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)

Sestava a branky: Urban, Eret – Varta, Titl, Tykal, Řeřicha, Šíp, Holeček, Plachý (28.), Konopík (47.), Bastl, Hajšman, Winter, Baštýn

Hráč utkání: Štěpán Plachý

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,, Junioři vykročili za předposledním místem skvěle a v pátek před krásnou diváckou kulisou vyhráli nad Milevskem 7:4. V sobotním zápase jsme si ovšem mysleli, že to půjde samo a zaspali jsme prvních 17 minut zápasu. I přes velký vytvořený tlak ve druhé a třetí třetině se nám nedařilo příležitosti využívat a tak byl soupeř pořád v odskoku. Nakonec jsme prohráli 7:2 a nedokázali jsme korigovat ani pětiminutovou hru bez brankáře. Nevím, jestli jsme si někdy v sezóně vytvořili více šancí, asi ne. Bezmála 60 vyslaných střel na branku soupeře jsou důkazem. Když ještě vezmeme v potaz, kolik dobrých příležitostí soupeř zablokoval. Bohužel se nám mise na předposledním místo nepodařilo a náplastí na duši nám může být alespoň zlepšený herní projev družstva. Děkuji celému tymu za příležitost a zkušenosti s ním získané. Přeji ročníkům 2001 zdárné vykročení do mužských soutěží.“

Mladší žáci blue

Komentář trenéra Jaromíra Täubera: ,,Mlži blue v Kdyni dominovali. S celkovým skóre 33:0 musíme být spokojeni. Vyzvihnout bychom s Vojtou chtěli hlavně backchecking všech našich hráčů, který je pro náš styl nezbytný a naši hráči ho po celý zápas předváděli za jakéhokoliv stavu. Na turnaji jsme se hodně soudředili na individuální růst, kdy jsme s každým hráčem jeho úkoly konzultovali na videu, které jsme letos začali používat poprvé a velmi se nám osvědčilo. Děkujeme rodičům za podporu a doufám, že si turnaj užili stejně jako my."

Mladší žáci white

Komentář trenéra Jiřího Wintera: ,,V sobotu jsme s našimi bílými mladšími žáky odehráli turnaj ve třetím výkonnostním koši. První zápas s týmem z Tachova jsme si po celý zápas drželi roli jasného favorita. Každý z hráčů měl možnost si vyzkoušet nové dovednosti a ukázat svůj potenciál. Zápasy s Interobalem a Klatovy měly podobný průběh. Turnaj jsme s přehledem ovládli a zaslouženě postoupili do koše druhého."

 

 

Plzeňský florbalový klub FBC Plzeň on Facebook

Aktuality


Odpadající tréninky 

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu, jsou zrušeny všechny zápasy, tréninky klubu, florbalové kroužky a třídy. 

Termín Florbal campu 2020

10. - 15.8.2020

Termín Příměstského kempu 2020
6. - 10.7.2020

Klubové značky

         - UNIHOC - ZONE - MCDAVID -

       Katalogy 2019/20 pod obrázky značek.

         

                     

                  Objednávkový formulář

 

Fotogalerie

Hlavní partneři

Florbalový partner

    

Partneři


        

     

      

   

      

   

    

 

Spolupracujeme