Mužská výherní šňůra přerušena

Muže o gól porazila Orka, nyní na prvního v tabulce ztrácí tři body. Mládežnické týmy překvapily.

Muži A

V neděli 13.10. navštívilo naše Áčko soupeře ASK Orka Čelákovice v Čakovicích. Zápas se nesl v duchu boje o 1. místo tabulky a podle toho také vypadaly osobní souboje. Bohužel pro nás, ani gól v čase 59:00 z hole Vojtěcha Lapuníka nezapříčinil naši výhru a Orce tak nadále patří čelo tabulky.

ASK Orka Čelákovice 6:5 (1:1, 2:1, 3:3)

Sestava a branky: Bezděk, Novotný - Štejr, Stelzer, Kuneš (41.), Buchta, Nový, Plachý, Šůs (19.), Brabec, Zábran, Vošta, Lapuník (59.), Němeček, Tomášek (23.), Täuber, Winter, Malý (54.)

Hráč utkání: Václav Zábran

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, bylo vidět, že na sebe narazila dvě vyrovnaná družstva z čela tabulky. Zápas rozhodl náš nedůraz při bránění a slepá chvilka ve třetí třetině, kdy jsme inkasovali 3 branky v rozmezí 5 minut. Každopádně jsme předvedli dobrý výkon, za který se nemusíme stydět a každý takový zápas nás posouvá zase o něco dál."

Fotogalerie ze zápasu

Junioři B

O víkendu zasáhl do hry i juniorský tým složený z hráčů FBC GoGo Horšovský Týn a FBC Plzeň hrající pod hlavičkou FbC Plzeň B.

FBŠ Slavia Plzeň B - FbC Plzeň B 3:5 (1:0, 2:1, 0:4)

FbC Plzeň B - Florbalová škola Plzeň 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)

Sestava: Votava, Heindl - Prokš, Winter, Selner, Sloup, Moravec, Táborský, Dvorný, Plachý, Mikoláš, Karban, Váchal, Špalek, Šnirc

Komentář Michala Novotného, který je trenérem Horšovského Týna: ,,Ze dvou zápasů se podařilo získat 3 body za výhru nad Slavií B 5:3. Bohužel ve druhém zápase se tolik nedařilo a s FBŠ Plzeň kluci prohráli 0:5. Výhra se Slávií se rodila těžce. Polovinu zápasu jsme působili ospalým dojmem a ve hře na dobrý výsledek nás držela svými dvěma góly třetí lajna. Ve druhé polovině zápasu se gólově přidala i první formace a zařídila otočení výsledku v náš prospěch. Ve druhém zápase s FBŠ Plzeň se nám nedařilo pohlídat osu hřiště a navíc jsme udělali spoustu nevynucených chyb, které soupeř trestal. Útok se bohužel nedostával do tolika šancí, jak bychom chtěli a když už, tak nám stála v cestě tyčka. Zápasy nám ukázaly, že nás čeká ještě hodně práce co se týče organizace hry a mnozí musí zapracovat na individuálních činnostech jednotlivce."

Starší žáci BLUE

Modří strži vyrazili v sobotu do Františkových Lázních, kde udrželi umístění v 1. herním koši.

FbC Plzeň blue - FBC Rokycany 7:0 (3:0, 4:0)

Florbalová škola Plzeň bílí - FbC Plzeň blue 3:2 (2:2, 1:0)

FbC Plzeň blue - FB Hurrican Karlovy Vary black 2:1 (0:0, 2:1)

Sestava: Bartošová, Beran - Čelakovský, Janovský, Ehm, Sobek J., Sobek M., Brejcha, Nový, Kaas Ši., Kaas Št., Hajšman, Papírník, Čechura, Beran

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Druhý turnaj starších žáků jsme odstartovali skvěle. Hladké vítězství nad Rokycany 7:0 nám dodalo sebevědomí. Druhé utkání s favoritem soutěže Florbalovou školou jsme zvládli velice dobře. Soupeře jsme drželi na uzdě a v průběhu utkání dokonce vedli 2:1. Bohužel se nám vedení nepodařilo udržet a nakonec jsme ještě dostali gól z brejku v naší přesilové hře. Prohra 2:3 hodně mrzela, protože tentokrát jsme byli vyrovnaným soupeřem a v dosti pasážích i lepším týmem na hřišti. Utkání mělo tempo a oba týmy mohli rozhodnout ve prospěch svého týmu větším brankový rozdílem. Nicméně se na obou stranách vyznamenali brankáři. Zápas o třetí místo z naší strany nebyl moc povedený. I tak jsme dokázali utkání zvládnout a vítězstvím 2:1 si dojít pro třetí místo v turnaji. Chtěl bych klukům a Kiki poděkovat za předvedený výkon."

Starší žáci WHITE

Strži white v sobotu 12.10. pořádali turnaj na plzeňské Lokomotivě a udrželi se ve 2. herním koši.

Florbal Slavoj Tachov - FbC Plzeň white 3:2 (0:1, 3:2)

Florbal Sokolov - FbC Plzeň white 11:1 (7:1, 4:0)

GO GO Horšovský Týn - FbC Plzeň white 0:2 (0:2, 0:0)

Sestava: Smazal, Balák - Mráz, Kříž, Kastner, Nosek Š., Výduch, Pejsar, Řeřicha, Vít, Švarc, Samuel, Hanzlíček

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,Do týmu byli nominováni i nadějní kluci z mladších žáků a rozhodně se mezi staršími hráči neztratili. První zápas proti Tachovu byl vcelku vyrovnaný. První polovina vyšla lépe nám, ta druhá patřila soupeři. Nakonec z toho byla prohra o jeden gól. V zápase proti Sokolovu nám vyšel pouze úvod vyjádřený i brankově. Poté vinou spousty individuálních chyb soupeř odskočil do pohodlného vedení a výsledek v náš neprospěch utěšeně narostl. V posledním zápase jsme se utkali s týmem z Horšovského Týna. Kluci měli herní převahu. Vypracovali si množství vyložených šancí, z nich využili pouze dvě. I to stačilo na zasloužené vítězství, jelikož oba naši gólmani udrželi čisté konto. Děkujeme rodičům za účast a podporu."

Fotogalerie z turnaje

Elévové

V neděli jsme pořádali hned dva elévské turnaje na 14. ZŠ v Plzni.

WHITE

Komentář trenéra Michala Brabce: ,,První turnaj se skládal ze čtyř týmů, kdy hrál každý s každým. Naši borci začali turnaj výhrou 6:2 s Tlučnou. Po krátké pauze následovala výhra 13:4 s Klatovy a turnaj jsme zakončili výhrou 8:4 s Horšovským Týnem. Pro některé kluky to byl první turnaj a poprali se s ním velmi statečně, všichni si to užili a těší se na další zápasy. Děkujeme rodičům za podporu i velkou pomoc během pořádání."

BLUE

Komentář asistenky trenérky Kristýny Svobodové: ,,Naši elévové nastoupili proti dvoum týmům z Florbalové školy a to proti bílým a černým a to hned dvakrát. Turnaj hodnotím velmi kladně. Jejich výkon se mi moc líbil. Největší radost jsem měla, když kluci dali gól, ale bohužel i přes veškerá snažení jsme FBŠ ani jednou neporazili. Těším se, až s klukama zapracujeme na dalších věcech, které v zápasu chyběly. Vidím na nich, že je to baví a že moc chtějí hrát."

Plzeňský florbalový klub FBC Plzeň on Facebook

Aktuality


Odpadající tréninky 

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu, jsou zrušeny všechny zápasy, tréninky klubu, florbalové kroužky a třídy. 

Termín Florbal campu 2020

10. - 15.8.2020

Termín Příměstského kempu 2020
6. - 10.7.2020

Klubové značky

         - UNIHOC - ZONE - MCDAVID -

       Katalogy 2019/20 pod obrázky značek.

         

                     

                  Objednávkový formulář

 

Fotogalerie

Hlavní partneři

Florbalový partner

    

Partneři


        

     

      

   

      

   

    

 

Spolupracujeme