Muži pokračují v sérii proher

Ani tento víkend mužské Áčko nebodovalo. Za to ženy přivezly svých prvních šest bodů! Za šest bodů skórovala také naše juniorská rezerva. Dorostenci odjeli z Rudné bez bodu. Starší žáci se opět utkali ve vzájemném zápasu.

Muži A

Sobotní utkání Národní ligy skupiny západ se odehrál v Plzni před domácím publikem, kde se představil hostující tým Panthers Praha.

Od začátku utkání vše nasvědčovalo, že zápas bude vyrovnaný a rozhodovat budou maličkosti. První třetina byla plná oťukávání a osobních soubojů, do šaten se šlo za stavu 1:1. Do prostřední třetiny jsme vstoupili aktivněji a byli více na míčku, pak ale soupeř vstřelil branku a třetina se začala kouskovat vyloučeními na obou stranách. Druhá část skončila za stavu 2:3 pro hostující družstvo. Poslední třetina patřila domácímu týmů, který zasypal hostující branku hned 19 střelami, bohužel bez tíženého efektu. Naopak soupeř maximálně zužitkoval několik svých střel a ukázal našim hráčům efektivitu v proměňování brankových šancí. Po závěrečném tlaku našich mužů skončil zápas 4:6 pro hostující tým.

FbC Plzeň - Panthers Praha 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)

Sestava a branky: Bezděk, Novotný - Stelzer, Kuneš, Nový, Plachý, Šůs, Buchta, Brabec, Zábran, Vošta, Lapuník, Němeček, Tomášek, Täuber

Hráč utkání: Vlastimil Buchta

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Další zápas, kdy jsme předvedli dobrý výkon, který nestačil na bodový zisk. Když za zápas pošlete 46 střel na branku a vsítíte pouze 4 góly, tak to o něčem svědčí. Každopádně zápas měl několik faktorů, které přispěly k další naší prohře v sezóně. Chybí nám poslední dva zápasy základní části a já pevně věřím, že budeme hrát play-off, ve kterém ukážeme, že tato výsledková krize je jenom momentální."

Fotogalerie

Junioři B

V neděli 16.2. jsme ve Šťáhlavech pořádali domácí turnaj juniorského B týmu.

FbC Plzeň B - FBC Ramos Rokycany 7:4 (1:3, 2:1, 4:0)

FbC Plzeň B - Florbal Sokolov 7:6 (2:2, 4:2, 1:2)

Sestava: Votava - Selner, Prokš, Vohnout, Štarman, Svoboda, Wolf, Plachý, Konopík, Karban, Heindl, Špalek

Komentář trenéra Michala Novotného: ,,Ke svým zápasům nedorazil tým FBŠ Plzeň, tak se nám pořadatelství zkrátilo na 3 zápasy. Nakonec to pro nás byl dobrý den, kdy se nám za výrazné pomoci ztracených synků (Jarda a Štěpán) podařilo získat 6 bodů za výhry 7:4 nad Rokycany a 7:6 nad Sokolovem. Výhry jsou pro nás o to cennější, že jsme museli v obou zápasech otáčet nepříznivý vývoj utkání. Hodně pomohlo, že Jarda se Štěpánem dali svojí hrou sebevědomí i zbytku týmu, takže ani 2. lajna nebyla do počtu a vytvářela si pravidelně šance a přispěla i nějakým gólem. Nespokojen jsem byl jen kvůli opětovnému častému vylučování, kdy některé fauly byly naprosto zbytečné a hra v oslabení nám zbytečně brala sílu.
Na závěr bych chtěl poděkovat Petru Fekiačovi, Tomovi Moravcovi a Tomáši Konopíkovi za pomoc při pořádání zápasů a rodičům za pomoc s odvozem, díky."

Dorost A

V neděli naše dorostenecké Áčko odcestovalo na turnaj prvního koše skupiny C. Čekali nás zápasy s Florbal Chodov a plzeňské derby proti Slavii Plzeň.

Do prvního zápasu jsme vstoupili dobře a drželi jsme krok s papírovým favoritem. Ten postupem zápasu začal utahovat pomyslnou smyčku a přidávat na tempu a kvalitě. I přes dodržování taktiky a kvalitnímu výkonu jsme prohráli 2:7.

Fat Pipe Florbal Chodov - FbC Plzeň 7:2 (2:1, 4:1, 1:0)

Sestava a branky: Beran, Bejm - Varta, Ehm (15.), Fučík, Denisov, Páník, Kaas, Brabec, Sutner, Weber (26.), Váchal, Jankovec, Štillip, Baštýn

Hráč utkání: Václav Jankovec

Za to do plzeňského derby jsme vstoupili bez koncetrace a bez dodržování taktických pokynů, což vyústilo jasnou převahou soupeře a vedení po dvou třetinách 6:0. Až v poslední třetině se naši hráči dostali do zápasu a dokázali konkurovat. I díky tomu dokázali snížit na konečných 2:8.

FbC Plzeň - FBŠ Slavia Plzeň 2:8 (0:4, 0:2, 2:2)

Sestava a branky: Beran, Bejm - Varta (33.), Ehm, Fučík, Denisov (32.), Páník, Kaas, Brabec, Sutner, Weber, Váchal, Jankovec, Štillip, Baštýn

Hráč utkání: Matyáš Ehm

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,V prvním zápase jsme konkurovali favoritovi naší skupiny. Dobře jsme bránili a měli několik gólových příležitostí, bohužel jsme nedokázali všechny proměnit. I tak si myslím, že jsme odehráli důstojný zápas. Ze našeho druhého vystoupení jsem zklamaný, primárně z přístupu hráčů, kteří nedodržovali taktiku, kterou jsem před zápasem nastavil. To vyústilo v naprosto ostudný výkon. Ve třetí třetině jsme výkon zlepšili, ale to nestačilo na lepší výsledek."

Starší žáci blue

Strži blue mají za sebou další povedený turnaj, tentokrát ve Varech a ve velmi oslabené sestavě.

FbC Plzeň blue - FbC Plzeň white 5:1 (2:1, 3:0)

USK Akademik Cheb - FbC Plzeň blue 4:3 (3:2, 1:1)

FbC Plzeň blue - FB Hurrican Karlovy Vary black 5:3 (2:1, 3:2)

Sestava: Šilhavý, Bartošová - Janovský, Ehm, Souček, Brejcha, Nový, Kaas, Sobek Matěj, Sobek Jakub, Čelakovský, Hajšman

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Na začátek turnaje jsme si zahráli proti našemu white týmu. A jak to tak bývá, zápas se nesl v tréninkovém tempu. Další zápas byl proti Chebu a byl to náš nejlepší zápas. Začátek jsme trochu zaspali a přispěl k tomu i velmi sporný gól, který bych já označil spíše za zákrok na zlatou helmu. Nakonec jsme byli velmi nebezpeční a vytvořili jsme si spoustu šancí. Na konci zápasu jsme šli do hry bez brankáře i přes remizový stav. Pokus va bank nevyšel a bohužel jsme inkasovali branku. Škoda nevyužitych šancí. Kluci ale měli drive. Byl to nejlepší zápas celého turnaje. Hráči 2008 a 2007 opět předvedli super výkony. V zápase o třetí místo jsme porazili Vary 5:3 a tento zápas jsme kontrolovali od začátku do konce. Za zmínku stojí vstřelení branky naší brankařkou Kristýnou Bartošovou, která nastoupila k poslednímu zápasu v poli."

Starší žáci white

Do Varu také vyrazili bílí strži.

FbC Plzeň white - USK Akademik Cheb 0:6 (0:2, 0:4)

FbC Plzeň white - FBŠ Slavia Plzeň 3:4 (1:1, 2:3)

Sestava: Smazal, Balák - Friedrich, Mráz, Pejsar, Kříž, Řeřicha, Říhánek, Švarc, Samuel, Hanzlíček, Čechura

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,Tým starších žáků white si v neděli k Karlových Varech již podruhé tuto sezónu zahrál turnaj prvního výkonnostního koše. Kluci zahráli na hranici svých možností a byli důstojným soupeřem nejlepších týmů našeho regionu. Děkuji všem hráčům za předvedené výkony a rodičům za podporu."

Fotogalerie

Ženy

Ženská složka poprvé přiváží celých 6 bodů!

FbC Plzeň - TJ Lokomotiva Rakovník 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,Do zápasu jsme vstoupili s myšlenkou zisku 3 bodů a dotažení našich soupeře v tabulce. Od začátku zápasu jsme byli aktivnější a chtěli hrát florbal, což nám po celou dobu zápasu znepříjemňovali pánové z basketbalového prostředí, kteří pískali každý kontakt hráček. Naštěstí jsme ukázali pevné nervy a zápas jsme dovedli do vítězného konce."

FBK Fatpipe Vosy Praha - FbC Plzeň 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,Druhý zápas s posledním týmem v tabulce nám už od začátku ukazoval, kdo je na hřišti pánem. Tedy spíše dámou. Celý zápas jsme kontrolovali hru, čímž jsme ukázali soupeřkám, že s námi musí ještě počítat a to až do posledního zápasu. Holky si zastřílely a zaslouženě si vybojovaly další tři body."

Sestava: Votýpková - Straková Lucie, Straková Julie, Bělová, Svobodová, Kondelíková, Dvorná, Kolářová, Skořená, Hrabačková, Sladká, Bernhardtová

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,Chci poděkovat celému týmu za obětavost a tvrdou dřinu, která přináší ovoce. Dále děkuji i rodině Julči a Lucky, která vážila cestu a velice hlasitě nás podporovala a zaslouženě slavila s námi."